Neler yeni
  • Merhaba, Ziyaretçi forumdan tam anlamıyla faydalanmak için foruma üye olmalısınız. Eğer üyeliğiniz ise giriş yapmalısınız.

Kamu İhale Kanunu Danışmanlık Grubumuz

mbsihaledanismanlik

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
6 Ocak 2019
Mesajlar
546
Beğeniler
56
Konum
ihale Danışmanı
GSM No
05348194725
#1
İhale Prosedürleri
Hükümetin ihale prosedürleri ve ihale yasalarının Türkiye de keskin odaklanmasıyla, hem kamu hem de özel kuruluşların en iyi uygulamaları ihale etmek için çaba göstermeleri esastır. Anayasa kapsamında açıkça ele alınmasının yanı sıra, Türkiye deki hükümet alımları, ilgili Anayasa hükümlerine etkide bulunacak şekilde yürürlüğe giren geniş ve karmaşık yasal çerçevede kapsamlı bir şekilde düzenlenmektedir.

Kamu ihaleleri Türkiye de ticaretinin önemli bir parçasıdır, çoğu zaman hayati kamu hizmetleri ile ilgilidir ve kamu fonlarıyla finanse edilmektedir.

Bu nedenle, kamu sözleşmelerinin doğru şekilde yapılması ve en iyi teklifi veren şirkete verilmesi esastır. Yasal hizmetlerimiz, tedarikçilere ve sözleşmeli kuruluşlara bu konuda yardımcı olmak için açık ve etkili yasal danışmanlık sağlamayı amaçlamaktadır.

Yurt içi ihaleler
Yurt içi tedarik zorlukları mahkemelerimizi ve yasama organımızı bu konudaki yasalarımızı hızla geliştirmeye zorlamakta ve Türkiye de hükümet alımlarının niteliğinde süregelen değişikliklere neden olmaktadır. Rekabetçi kalabilmek için, Türkiye de kamu ve özel kuruluşlarının yalnızca yerel yönetim alımlarının düzenlenmesindeki gelişmelere ayak uydurmakla kalmamakta, aynı zamanda bazı durumlarda uluslararası ihale şartlarına uymak da istenmektedir.

Kamu ve özel sektör müşterilerine, ihale süreçlerine uygulanan karmaşık idari ve yasal ilkeler konusunda yardımcı olmak için, mbs ihale danışmanlık olarak, Kamu İhale Kanunu kamu sektöründeki müşterilerin, Anayasal tedarik ilkeleri; özel sektör müşterilerine sıkıcı satın alma süreçleri ya da uygulanabilir ilkelere uymayan zorlu kamu satın alma süreçleri konusunda rehberlik etmenin yanı sıra.

Ağırlıklı olarak kendi iş kollarında liderlik yapan şirketlere veya büyük kamu otoriteleri ve devlete ait şirketlere büyük projeler veya davalar konusunda öneride bulunuyoruz.

Temel müşterilerimize devam eden yasal tavsiyelere ek olarak, yasal hizmetleri sunuyoruz

Kamu İhale Kanunu Grubumuz aşağıdaki konularda yardımcı olmaktadır:
 Devlete veya kamu kurumlarına uygun satın alma süreçleri için tavsiyeler
 İhale dokümanının hazırlanmasında yardım
 Teklifler değerlendirildiğinde ortaya çıkan yasal konularda yardım
 İhale ödüllerinin verildiği hükümetin temsili
 Devlet ihalelerine cevap verme, başvuruları hazırlama ve ihale ödüllerini sorgulamak veya savunmak isteyen kurumları temsil etme konusunda özel sektör kuruluşlarına tavsiyeler
 Kamu / özel ortaklıkların kolaylaştırılması
 İhale konusu işe ait ekonomik güçlendirme konularında tavsiyeler
 Konsorsiyum ve ortak girişim sözleşmeleri, hissedarlar sözleşmeleri, imtiyaz sözleşmeleri, tercih edilen tedarikçi sözleşmeleri ve hizmet düzeyi sözleşmeleri dahil olmak üzere çeşitli sözleşmelerin hazırlanması ve gözden geçirilmesi
 Yasal İhale Desteği
 Yasal İhale Uyum Desteği
 Kamu ihale davaları

Hukuki İhale Destek
Cirolarının belirleyici bir kısmını kamu ihalelerinden alan ve ihalelerinin ihalelerini işlerinin hayati bir parçası olarak gören Şirketler, kamu ihalelerine ve kendi ihale süreçlerine stratejik ve tutarlı bir yaklaşıma sahip olmalıdır. Tecrübelerimize göre, ihale sürecinde erken bir zamanda ihale sürecinde etkin bir danışman olabilmek ve hem küçük meselelerle hem de potansiyel ihale zorlukları gibi daha önemli konularla ilgili net önerilerde bulunmak önemlidir.
Bu hizmet, sadece müşterilerimize uzun vadeli stratejik bir danışman olmaya çalıştığımız için pazarındaki lider aktörlerden biri olan bir şirkete sunulmaktadır.

Müşterinin ihale ekibi ve yönetimi ile yakın işbirliği içinde yasal kalite güvencesi ve stratejik danışmanlık veriyoruz. Hizmetlerimiz tüm teklif projelerinde haklı olmayabilir, ancak hizmet ölçeklenebilir ve karmaşıklık ve riske bağlı olarak farklı kamu alımlarında müşterinin gereksinimlerine uyarlanabilir. Bununla birlikte, genellikle müşterilerimiz için önemli öneme sahip projelerle çalışıyoruz.

Yasal İhale Uyum Desteği
Büyük ihale projelerinde, ihale gerekliliklerini ve değerlendirme modellerinin taslak halini değerlendirmek ve teklif vermek ve ihale kanunu uyumluluğunu güvence altına almak için ihale prosedürünün tipine karar vermek, ihale şartlarının belirlenmesine yardımcı olmak için ihale kuruluşuyla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.Görevimiz genellikle zorluk riskini en aza indirgemek veya bir zorluk prosedürünün başarılı olmamasını sağlamaktır.

Kamu İhale Davaları
Yasal ihtilaflar bazen kaçınılmazdır ve dava gerekli olduğunda, müşterilere olası en iyi sonucu almaları için tedarikçilere ve ayrıca idarelere tavsiye ederiz. Bir mahkeme prosedürü kritik bir geçiştir ve odaklanma, bağlılık ve diğer taraftan bir adım öne geçmeyi gerektirir. Bunlar müşterilerimize verdiğimiz sözler. Yasal hizmetlerimiz arasında risk ve durum fizibilite değerlendirmeleri ile satın alma zorluklarında temsil, sözleşme zorlukları, tazminat talepleri ve kamu ihale cezalarına ilişkin prosedürler yer almaktadır.

İhale Danışmanlık Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle irtibata geçiniz..